Društvo arhiva vesti 14.02.2025
„Akademska knjiga“: Nove knjige posvećene Ivi Andriću
Vreme 14.02.2025
Upravo objavljeni roman „Rt“ Saše Ilića u kome je Andrić jedan od junaka, i knjiga Andrićevih tekstova „O pisanju“ koju je priredila Žaneta Đukić Perišić, neki su od naslova kojima „Akademska knjiga“ obeležava 50 godina od smrti Ive Andrića. Pedeset… »
Teolog Milićević: Patrijarh bi na Sretenje trebalo da bude sa studentima u Kragujevcu
Beta 14.02.2025
Teolog Vukašin Milićević izjavio je danas da bi patrijarh Srpske pravoslavne crkve Porfirije na Sretenje trebalo da bude sa studentima u Kragujevcu. Milićević je agenciji Beta kazao da bi između Sremske Mitrovice i Kragujevca, patrijarh Porfirije trebalo… »
Prokop se bukvalno raspada: Pukotine na zidovima, stubovima i plafonu na železničkoj stanici koju su skoro otvorili FOTO, VIDEO…
Nova 14.02.2025
U Železniku stanicu Prokop, koja je prvi put otvorena u julu 2018, a završena pet godina kasnije, uloženo je više od 80 miliona evra, a zidovi i stubovi već imaju ozbiljna oštećenja. Pre pet godina i formalno je zatvorena zgrada nekad glavne železničke… »
Nenadić (Transparentnost): Usvajanje posebnog zakona za Ekspo bi bio pogrešan potez vlasti
Danas 13.02.2025
Programski direktor organizacije „Transparentnost Srbija“ Nemanja Nenadić izjavio je da bi donošenje posebnog zakona (Lex Specialis) radi realizacije međunarodne izložbe „EXPO 2027“ u Beogradu bio pogrešan potez vlasti. Nenadić je objasnio da se zakon… »
Rusi zgazili ukrajince: Oslobođena mesta Dačnoje i Zeleno Polje!
Pravda 14.02.2025
Rusko ministarstvo odbrane je saopštilo da su oslobođena dva mesta, a to su Dačnoje i Zeleno Polje. Ova dva mesta se nalaze u Donjeckoj narodnoj Republici. Grupa trupa “Jug” armije RF je oslobodila Dačnoje, a pripadnici grupe “Centar” su oslobodili… »
Službeni glasnik: Proglašen prestanak epidemije kovida19 na teritoriji Srbije
Radio 021 14.02.2025
Ministar zdravlja doneo je naredbu o proglašenju prestanka epidemije kovida na osnovu člana 50. stav 4. Zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti i člana 15. stav 3. Zakona o državnoj upravi, "Proglašava se prestanak epidemije zarazne bolesti… »
Dan zaljubljenih ili sveti Trifun? Evo kako Beograđani obeležavaju ovaj praznik: Etnolog otkrio poreklo ovog običaja
Kurir 14.02.2025
Dan zaljubljenih ili Sveti Trifun? Večita je dilema šta slavimo tog dana. Dok jedni trče da kupuju, neretko i skupocene, poklone svojim partnerima, planiraju večeru ili putovanje, drugi proslavljaju krsnu slavu ili se gnušaju na pomen Dana zaljubljenih… »
Srbija jedina iz regiona ima sopstevni paviljon na Expo u Japanu! Ministarka Žarić Kovačević obišla radove: Ovim potezima…
Kurir 14.02.2025
Za dva meseca u Osaki će biti zvanično otvorena Svetska izložba Expo 2025. Tim povodom ministarka državne uprave i lokalne samouprave Jelena Žarić Kovačević je sa ambasadorkom Aleksandrom Kovač i Žarkom Malinovićem, generalnim komesarom Srbije za Expo u… »
Za manje novca do romantičnih destinacija: "Er Srbije" za Dan zaljubljenih nudi 28 odsto popusta na kupovinu karata za dvoje
Blic 14.02.2025
Povodom Dana zaljubljenih, 14. februara, "Er Srbija" je odlučila da ponudi avio-karte po izuzetno povoljnim cenama putnicima koji putuju u paru i samo danas, korišćenjem promo-koda DANZALJ25, svi koji kupuju karte za dve osobe biće u prilici da ih kupe… »
Ljubavna priča Marije i Bogoljuba koja topi srca: Držali se za ruke i u bolničkoj postelji, pa preminuli istog dana
Mondo 14.02.2025
Ljubavna priča Marije i Bogoljuba topi srca. Da postoji ljubav toliko snažna i velika između supružnika koju ni smrt ne može prekinuti, potvrdio je bračni par Joksić iz gornjomilanovačkog sela Donja Vrbava. Njihova ljubavna priča za života bila je… »
Kurir: Mariju (104) i Bogoljuba (97) čak ni smrt nije mogla da rastavi: U bolničkoj sobi držali su se za ruke, mazili po licu... Oboje umrli u roku od par sati!Blic: Marija i Bogoljub su se držali za ruke i u bolesničkoj postelji: Silno su se voleli i preminuli istog dana - ona u 104, a on u 97. godini (foto)










