Izvor: Danas/Ekonomija arhiva vesti 27.02.2025
NIN: Srbiji preti arbitraža zbog bloka „B3“ u Kostolcu
Danas 27.02.2025
Umesto da kineska kompanija China Machinery Engineering Corporation (CMEC) bude novčano odgovorna zbog višegodišnjeg kašnjenja na izgradnji TE Kostolac B3, ona preti kaznom Srbiji od čak 795 miliona dolara, koju će zatražiti od međunarodne arbitraže… »
Sanja Fric: Analiza o potpunosti dokumentacije o padu nadstrešnice uskoro gotova
Danas 27.02.2025
Docentkinja Građevinskog fakulteta Sanja Fric izjavila je da bi ekspertska grupa Univerziteta u Beogradu trebalo uskoro da se izjasni o potpunosti obimne dostupne dokumentacije o padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, koja ima 20.000… »
Trka u kvantnom računarstvu: Nakon Gugla i Majkrosoft lansira kvantni čip
Danas 27.02.2025
Iz Kompanije „Majkrosoft“ prošle srede stigla je vest o novom kvantnom čipu „Majorana 1“ koji je zasnovan na inovativnoj arhitekturi topološkog jezgra. Ova inovacija obećava revoluciju u kvantnom računarstvu nudeći stabilniji i kontrolisani dizajn… »