Извор: Ал Јазеера/Свет архива вести 03.03.2025
Израелске новине: Може ли се авион Ф-16 оборити калашњиковом
Ал Јазеера 03.03.2025
Може ли ратни авион бити оборен оружјем попут калашњикова? На то питање је Нитзан Садан покушао одговорити у извјештају који су објавиле израелске новине Цалцалист, истичући да та могућност постоји. Може ли ратни авион бити… »
Турски и британски званичници данас о будућности Сирије
Ал Јазеера 03.03.2025
Разговоре ће водити замјеник турског министра вањских послова Нух Иилмаз и државни секретар у Министарству вањских послова Велике Британије Хамисх Фалцонер. Турски и британски званичници разговарат ц́е у понедјељак о… »
Иедиотх Ахронотх: Пет упозоравајућих сигнала који су претходили нападу 7. октобра
Ал Јазеера 03.03.2025
Истрага је открила пропусте израелске војске, укључујући игнорисане сигнале упозорења који су допринијели изненадном нападу Хамаса 7. октобра и катастрофалним посљедицама. Истрага новина Иедиотх Ахронотх открила је велике… »
Трумпови позиви на протјеривање становника Газе враћају сјећања на Накбу
Ал Јазеера 03.03.2025
Палестинци кажу да обећање о новим насељима у страним земљама заобилази кључни захтјев њихових тежњи: право да живе достојанствено и с једнаким правима у својој хисторијској домовини. Предсједник Сједињених Америчких… »




