Izvor: Euronews/Društvo arhiva vesti 02.04.2025
Svetski dan autizma: "Nismo nevidljivi"
Euronews 02.04.2025
Savez udruženja Srbije za pomoć osobama sa autizmom pozvao je danas donosioce odluka u Srbiji, povodom Svetskog dana autizma, da posvete vreme uklanjanju mnogobrojnih barijera koje sprečavaju osobe iz autističnog spektra da ostvare osnovna ljudska prava… »
Pet meseci od pada nadstrešnice - Viši sud u Novom Sadu doneo odluku o optužnici protiv 13 osoba
Euronews 02.04.2025
Viši sudu u Novom Sadu, doneo je odluku o optužnici protiv 13 osoba zbog pada nadstrešnice železničke stanice u tom gradu 1. novembra prošle godine, zbog čega je poginulo 16 osoba. U saopštenju suda se navodi da je vanpretresno veće 12. marta 2025… »
Neutralisana "ekološka bomba" kod Kragujevca: Grad našao rešenje za deponiju pepela posle nekoliko decenija
Euronews 02.04.2025
Na samo kilometar i po od centra Kragujevca, na lokaciji "Energetike", nalazi se deponija pepela i šljake. Ovaj ekološki problem prisutan je decenijama, ali rešenje je konačno pronađeno. Nedavno potpisani ugovor omogućiće uklanjanje deponije, a pepeo će… »