Arhiva vesti 23.05.2025
Prve reči Jasikevičijusa posle prolaza u finale Evrolige
Nova 23.05.2025
Šarunas Jasikevičijus, trener košarkaša Fenerbahčea, komentarisao je plasman u finale Evrolige. Fenerbahče je slavio protiv Panatinaikosa na Fajnal-foru Evrolige rezultatom 82:76. „Čestitke našim igračima i navijačima. Oni su nam dali veliko… »
Frank Riberi u društvu Tonija Kukoča gleda Fajnal For Evrolige
Telegraf 23.05.2025
Košarkaši Olimpijakosa i Monaka vode bitku u drugom polufinalu Fajnal fora Evrolige, gde pobednika čeka Fenerbahče, koji je savladao Panatinaikos u prvom meču. Mnogo poznatih lica stiglo je u Abu Dabi, a među njima je i legendarni francuski fudbaler… »
Tramp: Carine za Epl od 25 odsto važiće i za Samsung i druge proizvođače telefona
RTS 23.05.2025
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da će se carine od 25 odsto, koje su uvedene kompaniji Epl, primenjivati i za južnokorejski Samsung i druge proizvođače pametnih telefona. Donald Tramp je u Ovalnom kabinetu rekao da je fer primenjivati iste… »
Signali i poruke: Kalas ne prihvata narativ da vlast predstavlja “jedini glas” Srbije
NIN 23.05.2025
Poseta visoke predstavnice EU za spoljnu politiku i bezbednost Kaje Kalas Beogradu nije bila tek još jedna u nizu na kakve je srpska javnost navikla kad je reč o evropskim zvaničnicima – uz ljubazne osmehe za fotografisanje i protokolarne, uglavnom… »
Vučić sa Orbanom: Imamo najbolje odnose u istoriji Srbije i Mađarske
RTV 23.05.2025
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je mađarski premijer Viktor Orban mnogo više od prijatelja i zahvalio mu na svemu što je uradio kako bi danas Srbija i Mađarska imale najbolje odnose u istoriji. Vučić je u videu… »
Kurir: Sastanak Vučića i Orbana trajao više od sedam sati: Evo o kojim temama su razgovarali predsednik Srbije i premijer MađarskeBlic: "On nema pojma šta sam rekao": Vučić se sastao sa Orbanom u Beogradu: "Ne razumem srpski ali, to što je izgovorio, 100 odsto je tačno" (foto, video)još 20 povezanih
Migranti kod Šida pucali na pripadnike MUP Srbije: Policija uzvratila, jedan napadač ubijen
Nova 23.05.2025
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Uprave granične policije vršili su pojačanu kontrolu kretanja migranta, na području između Šida i granice sa Republikom Hrvatskom. Iz ilegalnog kampa pucano na policajce koji su odgovorili na napad, jednog od… »
Sud blokirao Trumpov pokušaj da zabrani upis stranih studenata na Harvard
Al Jazeera 23.05.2025
Savezna sutkinja iz Bostona Allison Burroughs pristala je na privremenu obustavu dok ne razmotri dodatne argumente. Američki sud u petak je privremeno blokirao pokušaj administracije Donalda Trumpa da ukine ovlaštenje Univerzitetu Harvard za upis stranih… »
Ana Brnabić izviždana u Kosjeriću
Vreme 23.05.2025
Građani su se okupili da bi iskazali svoje nezadovoljstvo zbog toga što je Ana Brnabić došla u Kosjerić, ali im policija nije dozvolila da joj se približe. Predsednicu Skupštine Srbije Anu Brnabić žitelji Kosjerića danas su dočekali zvižducima i povicima… »
Krupan grad lomi šoferke, ne vidi se prst pred okom: Haos na auto-putu Miloš Veliki, apokaliptična oluja gazi sve pred sobom…
Kurir 23.05.2025
Jako olujno nevreme toko popodnevnih sati pogodilo je i područje Ljiga i Gornjeg Milanovca. Na udaru se našao i auto-put Miloš Veliki, na kom se saobraćaj usled oluje odvojao otežano i usporeno. - Toliko pada da se ne vidi prst pred okom. Brisači ne mogu… »
Blic: "Počelo: Je!" RHMZ se ponovo oglasio, nižu se upozorenja: Nevreme munjevitom brzinom stiže u ovaj deo Srbije, spremite seBlic: (Mape) olujna linija koja donosi jako nevreme stiže ranije: Evo kako će se kretati po Srbiji, tući ce krupan grad, izdata upozorenja zbog veoma opasnih pojavajoš 154 povezane
Zadužbina Miodraga Kostića - Palata nauke osvojila nacionalnu nagradu "Đorđe Vajfert"
N1 Info 23.05.2025
Kompanija MK Group i projekat Palata nauke dobitnici su prestižne nacionalne nagrade „Đorđe Vajfert” za 2024. godinu koju Privredna komora Srbije dodeljuje jubilarni deseti put. Ovaj projekat osvojio je prvo mesto. Miodrag Kostić, osnivač MK Group, bio… »










