Društvo arhiva vesti 26.06.2025
Mladi inovatori rešavaju izazove realnog života: Završen Galaksija kup 2025
Blic 26.06.2025
Od najvećeg nacionalnog takmičenja elektrotehničkih škola u Srbiji do podrške razvoju mladih inovatora - učenici i profesori iz cele Srbije povezali obrazovanje, tehnologiju i stvarne izazove kroz višemesečni program podržan od strane privrede… »
Savo Manojlović: Studio B, Informer, Pink i Hepi moraju izgubiti frekvencije
Danas 26.06.2025
Lider pokreta Kreni-Promeni, Sava Manojlović, izjavio je danas da aktuelna vlast u Srbiji koristi montirane sudske procese i medijsku propagandu, što, kako navodi, podseća na politički kraj Mila Đukanovića, koga je nazvao političkim ocem Aleksandra… »
Poverenica o tome kako je došlo do društvene krize u Srbiji: Kulminacija je nesreća u Novom Sadu
Radio 021 26.06.2025
Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković ocenila je da se do aktuelne društvene situacije u Srbiji došlo postepeno. Kako je rekla, do toga je došlo neadekvatnim reagovanjima na institucionalnu entropiju, konformizmom, kao i gušenjem i… »
Prosvetni radnici pozivaju kolege da učestvuju u studentskom protestu na Vidovdan
Nova 26.06.2025
Nezavisni sindikat prosvetnih radnika Srbije (NSPRS) pozvao je zaposlene u ustanovama obrazovanja da aktivno učestvuju u studentskom protestu 28. juna u Beogradu, s početkom u 18 časova na Trgu Slavija. „Neophodna je solidarnost i angažovanost celokupne… »
Kovačević: Studenti su posledica onoga što se dešava već 35 godina
Radio sto plus 26.06.2025
“Studenti su posledica, nisu uzrok. Uzrok je stanje u društvu. Počeo je ovaj protest još sa prosvetnim radnicima. Ceo taj školski sistem je pred urušavanjem”, rekao je Kovačević za novi broj nedeljnika NIN. Prema njegovim rečima, sve što se danas dešava… »
U poznatoj vodi otkrivene patogene bakterije! Najprodavaniji brend flaširane vode na svetu u centru krize: Povučeno 300.000…
Blic 26.06.2025
Perrier, najprodavaniji brend flaširane vode na svetu, našao se u centru velike zdravstvene krize nakon što su u njegovoj fabrici u Vergèzeu, na jugu Francuske, otkrivene patogene bakterije. Francuske vlasti pronašle su ove "superbakterije" u više boca… »
Kameron: Neumoljivo odlučno ću produbljivati partnerstvo Kanade sa Srbijom
RTV 26.06.2025
BEOGRAD - Ambasadorka Kanade u Beogradu Mišel Kameron poručila je danas, na prijemu povodom Dana Kanade da će njen mandat biti obeležen "neumoljivom odlučnošću" da produbi partnerstvo između kvalitetnih kanadskih kompanija i srpske stručnosti. Ona je… »
Patrijarh Porfirije na Vidovdanskim svečanostima u manastiru Ravanica
RTV 26.06.2025
BEOGRAD - Patrijarh srpski Porfirije učestvovaće sutra i prekosutra u Vidovdanskim svečanostima u manastiru Ravanica, zadužbini Svetog kneza Lazara Kosovokog. Svečanost će početi sutra u 17 časova uručenjem priznanja i nagrada najboljim učenicima… »
Željko Hubač, dramaturg o imenovanju Bokana: Odgovornost za ovaj potez je na Ministarstvu kulture
Nova 26.06.2025
Sindikati Narodnog pozorišta u Beogradu neće predlagati svoje kandidate za članove Upravnog odbora nacionalnog teatra, jer je je na njegovom čelu Dragoslav Bokan, režiser, ali i vođa paramilitarne formacije tokom ratova u Jugoslaviji. Zaposleni u… »
Nova: „Šta će bivši komandant paravojne formacije na čelu prestižne umetničke kuće“, pitaju zaposleni u Narodnom, Asocijacija reditelja poziva sve da dignu glasDanas: Asocijacija filmskih reditelja Srbije podržala kolege u Narodnom pozorištu u Beogradu koji su se usprotivili imenovanju Dragoslava Bokanajoš 1 povezana
Spomen-ploča sa tekstom Dobrice Ćosića položena u Kruševcu u znak sećanja na preko 700 streljanih Srba, Jevreja i Roma
Euronews 26.06.2025
U znak sećanja na više od 700 nevino streljanih Srba, Jevreja i Roma između 1941. i 1944. godine, danas je u Memorijalnom parku "Slobodište“ u Kruševcu u okviru Vidovdanskih svečanosti postavljena spomen-ploča sa delom teksta „Povelje u ime živih“, koju… »
Blic: (Foto): Spomen-ploča sa tekstom Dobrice Ćosića položena danas na Slobodištu u Kruševcu u znak sećanja na preko 700 streljanih Srba, Jevreja i Roma u Drugom svetskom ratuKurir: Sećanje na više od 700 streljanih Srba, Jevreja i Roma u Drugom svetskom ratu Spomen-ploča sa tekstom Dobrice Ćosića položena danas na Slobodištu u Kruševcu










