Izvor: Dnevnik/Vojvodina arhiva vesti 09.07.2025
Od Pekinga do Karlovaca Kineski osnovci i srednjoškolci u obrazovnoj misiji u Srbiji
Dnevnik 09.07.2025
Osnovci i srednjoškolci iz Kine, njih 28, s vršnjacima iz OŠ „23. oktobar” i Karlovačke gimnazije koji uče kineski jezik, proveli su u Sremskim Karlovcima u ponedeljak ceo dan na radionicama različitog tipa u okviru zajedničkog edukativno-turističkog… »
Kako je Novi Sad zasijao među gradovima budućnosti u fokusu digitalne umetnosti sveta
Dnevnik 09.07.2025
U vreme kada se granice između umetnosti, tehnologije i svakodnevice brišu, Novi Sad je napravio korak koji ga smešta među pionire savremene kulturne produkcije. Kategorija u kojoj je naš grad ušao u UNESKO Mrežu kreativnih gradova nosi naziv „Media… »
Sutra počinje Egzit Kamp spreman da ugosti turiste u naredna četiri dana
Dnevnik 09.07.2025
Jedan od najvećih svetskih muzičkih festivala Egzit počinje sutra, a osim na Petrovaradinskoj tvrđavi, turisti će tradicionalno dane provoditi i u Egzitovom kampu na Štrandu. Juče od 16 časova kamp je i zvanično otvoren a pripreme su trajale danima pre… »