Izvor: Biznis.rs/Ekonomija arhiva vesti 20.10.2025
Porez na duvan mogao bi u EU da bude povećan za 258 odsto
Biznis.rs pre 3 dana
Predlog Evropske komisije za rast cena. Evropska komisija predlaže povećanje poreza za 258 odsto na duvan za cigarete koje se motaju, 139 odsto na cigarete i višu stopu poreza na elektronske cigarete i duvanske proizvode na grejanje, koji se trenutno… »
U Crnoj Gori se sprema novi projekat za korisnike socijalnih davanja
Biznis.rs pre 3 dana
Novac može i na račun, i to bez troškova. Centralna banka Crne Gore (CBCG) i Ministarstvo socijalnog staranja, brige o porodici i demografije pokreću zajednički projekat kojim žele da korisnicima socijalnih davanja omoguće da novac primaju direktno na… »
American Express podigao očekivanja nakon vrlo dobrih rezultata
Biznis.rs pre 3 dana
Porast rashoda i ulaganja u korisničke programe. Kompanija American Express objavila je kvartalne rezultate iznad tržišnih očekivanja i podigla donju granicu očekivanih poslovnih izgleda za tekuću godinu. U periodu jul–septembar, American Express je… »



