Izvor: Slobodna Evropa arhiva vesti 26.10.2025
Sprema li Vučić kontramitinge 1. novembra?
Slobodna Evropa 26.10.2025
Tema Mosta Radija Slobodna Evropa bila je da li posustaje studentski pokret. Sagovornici su bili Dušan Spasojević, profesor Fakulteta političkih nauka u Beogradu, i Branislav Grubački, osnivač Pokreta Novi optimizam iz Zrenjanina. Bilo je reči o tome… »
Čekajući četvrtu presudu za 'državni udar': Dio vlasti traži ostavku Vrhovnog tužioca Crne Gore
Slobodna Evropa 26.10.2025
Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić i poslanik Milan Knežević zatražili su od Vrhovnog državnog tužioca Milorada Markovića da podnese ostavku jer, između ostalog, Specijalno tužilaštvo i dalje vodi proces protiv njih u slučaju "državni udar"… »
U Kostjantinivki ponestaje prostora za ukop dok se ruske snage približavaju
Slobodna Evropa 26.10.2025
Iza jedne stambene zgrade u Kostjantinivki, rukom ispisani drveni znakovi označavaju dva svježa groba. Jedan lokalni stanovnik objasnio je da je njegova majka poginula od udarnog vala eksplozije tokom ruskog napada prošle sedmice. Drugi grob, rekao je… »
Talibani u Afganistanu su 'tu da ostanu' dok de facto stiču međunarodno priznanje
Slobodna Evropa 26.10.2025
Talibani, pripadnici militantne grupe, poznate po ekstremnoj interpretaciji islama, suočili su se s teškim izazovom za međunarodno priznanje kada su svrgnuli afganistansku vladu koju je podržavao Zapad te preuzeli vlast 2021. godine. Međutim, u protekle… »




