Izvor: Biznis.rs/Ekonomija arhiva vesti 24.03.2026
Više od 20 poreskih obaveza dolazi na naplatu u aprilu
Biznis.rs 24.03.2026
Kvartalni nameti za ugostitelje, preduzetnike i poljoprivrednike. April, prema poreskom kalendaru, donosi gust raspored obaveza za privredu i preduzetnike. Poreska uprava označila je četiri datuma do kada je potrebno izmiriti namete. Do 6. aprila… »
Slovenija beleži najveći rast građevinskih radova u evrozoni
Biznis.rs 24.03.2026
Obim građevinskih radova u januaru 8,9 odsto niži. Aktivnost u građevinskom sektoru u evrozoni u januaru je opala. Nakon što su u decembru porasli za 0,7 odsto na godišnjem nivou, građevinski radovi su u januaru pali za 1,9 odsto, objavio je evropski… »
Revizija pokazala znatno niži rast u SAD u četvrtom kvartalu prošle godine
Biznis.rs 24.03.2026
Fiskalni stimulansi i pad inflacije unose optimizam. Rast produktivnosti rada u SAD u četvrtom tromesečju bio je slabiji nego što se ranije procenjivalo, pokazuju novi podaci američke vlade, što je istovremeno dovelo do rasta troškova rada po jedinici… »



