Izvor: Euronews/Svet arhiva vesti 05.04.2026
NetBloks: Isključenje interneta u Iranu najduže ikada zabeleženo u bilo kojoj zemlji
Euronews 05.04.2026
Grupa za praćenje interneta NetBloks objavila je danas da je isključenje interneta u Iranu najduže nacionalno isključenje interneta ikada zabeleženo u bilo kojoj zemlji, koje je premašilo sve slične incidente, nakon što je ušlo u 37. uzastopni dan… »
Kontroverzni zakon u Izraelu: Smrtna kazna za nacionalno motivisana ubistva izazvala proteste i međunarodne kritike
Euronews 05.04.2026
Izraelski parlament nedavno je usvojio kontroverzni zakon kojim se uvodi smrtna kazna za Palestince osuđene za ubistvo Izraelaca iz nacionalnih motiva. Prema odredbama zakona, izvršenje smrtne kazne trebalo bi da usledi u roku od 90 dana od izricanja… »
Trogodišnja devojčica migrant žrtva seksualnog zlostavljanja u SAD
Euronews 05.04.2026
Devojčica stara tri godine koja je pet meseci provela u američkom federalnom pritvoru nakon prelaska iz Meksika u SAD sa svojom majkom navodno je bila izložena seksualnom zlostavljanju tokom boravka u hraniteljskoj porodici. Otac devojčice, koji je pet… »
Zemljotres u Avganistanu odneo 12 ljudskih života
Euronews 05.04.2026
U zemljotresu koji je u petak uveče pogodio avganistanske provincije Kabul, Pandžšir, Logar, Nangarhar, Lagman i Nuristan poginulo je ukupno 12 ljudi, izjavio je danas zamenik portparola avganistanske vlade Hamdulah Fitrat. On je rekao da je ranjeno… »




