Izvor: Serbian News Media/Društvo arhiva vesti 19.07.2026
Na današnji dan 19. jul
Serbian News Media pre 16 dana
Na današnji dan 19. jul 1877. održan je prvi teniski turnir u Vimbldonu. Pobedio je engleski teniser Spenser Gor (Spencer Gore). 1427 – Umro je Stefan Lazarević, srpski knez (1389-1402), sin kneza Lazara i kneginje Milice, vazal turskog sultana Bajazita… »
Naslovne strane za nedelju, 19. jul 2026. godine
Serbian News Media pre 16 dana
Beogradski dnevni listovi na naslovnim stranama izdanja za nedelju, 19. jul 2026. godine pišu o izjavama predsednika države Aleksandra Vučića o predstojećim izborima i stranačkoj kampanji, krivičnoj prijavi protiv vojnog analitičara Aleksandra Radića… »
Profesor srpskog: Razumevanje pročitanog i značenje reči veći problem za učenike nego gramatika
Serbian News Media pre 16 dana
Razumevanje teksta i značenje reči iz godine u godinu učenicima predstavlja veći problem nego gramatika zato što ne čitaju dovoljno knjiga, kazao je profesor srpskog jezika i književnosti u Četrnaestoj beogradskoj gimnaziji Vladimir Milojević za dnevni… »
MUP u punoj pripravnosti zbog nestabilnog vremena u Srbiji
Serbian News Media pre 16 dana
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Sektora za vanredne situacije, neprekidno prate meteorološku situaciju, obilaze teren i u stalnoj su komunikaciji sa jedinicama lokalne samouprave. Razlog za pripravnost su hitna upozorenja Republičkog… »




