FA Kup: Čelsi deklasirao Siti!

N1 Info 21.02.2016  |  SK

Ekipe Čelsija, Vest Hema i Kristal Palasa plasirale su se u četvrtfinale FA Kupa nakon nedeljnih mečeva osmine finala. U derbiju runde Čelsi je šokirao sve deklasiravši Mančester Siti 5:1 na svom terenu. "Plavci" su odigrali meč sezone i lako razbili kombinovani tim iz Mančestera.

Po gol su postigli Dijego Kosta, Vilijan, Geri kejhil, Eden Azar i Traore, Belgijanac je bio i dvostruki asistent, dok je Oskar promašio penal. S druge strane, jedini gol za goste postigao je mladi Faupala, koji je u 37. minutu izjednačio rezultat pred poluvreme. Iznenađenje je priredio i Kristal Palas koji je minimalnim rezultatom eliminisao Totenhem. Keli je u nadoknadi prvog poluvremena razočarao Vajt Hart Lejn. S obzirom da su i Siti i