Stjepanović šesti na 100 metara slobodnim stilom, Lenđer u finalu na 50 metara prsno

RTS 20.05.2016

Velimir Stjepanović zauzeo je šesto mesto u finalu trke na 100 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Londonu. Silađi u finalu na 50 metara prsno. Lenđer nije uspeo da se plasira u finale u trci na 100 metara delfin.

Stjepanović je u finalu isplivao deonicu za 48,72, što je za deset stotinki sporije od kvalifikacija. Drugi srpski takmičar u današnjem programu Ivan Lenđer nije uspeo da se plasira u finale u trci na 100 metara delfin. Lenđer je u polufinalu zauzeo ukupno 12. mesto vremenom od 52 sekunde i 96 stotinki. Čaba Silađi uspeo je da se plasira u finale trke na 50 metara prsno, pošto je polufinale završio kao sedmi sa vremenom od 27 sekundi i 56