EURO: Nemačka i Poljska idu dalje, Irska se nada...

N1 Info 21.06.2016  |  SK

Fudbalska reprezentacija Nemačke pobedila je Severnu Irsku sa 1:0 i osvojila prvo mesto u C grupi na Evropskom prvenstvu. Nemačka je završila sa sedam bodova, isto koliko i Poljska koja je takođe sa 1:0 pobedila Ukrajinu u drugom meču, ali ekipa Joakima Leva ima za gol bolju gol razliku.

Nemci su dominirali na ’Parku prinčeva’, ali su na kraju ipak postigli samo jedan gol, što je rezultat koji odgovara i Ircima. Jedini gol postigao je Mario Gomes u 30. minutu. U drugom meču grupe Poljska je golom Kube Blašikovskog u 54. minutu slavila protiv Ukrajine, osvojila je drugo mesto u grupi i u osmini finala će igrati protiv selekcije Švajcarske. Minimalnim porazom Severna Irska je zadržala odlične šanse za prolaz. Ostali su druga