Gocić: Teško protiv Italije, Grci u top formi!

N1 Info 24.06.2016  |  SK

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svetske lige, pošto je, kao što je i bilo očekivano, u četvrtfinalu lako savladala Japan rezultatom 19:10 (4:3, 7:1, 5:3, 3:3). Srpski vaterpolisti za finale će se boriti sa selekcijom Italije, koja je bila bolja od Brazila rezultatom 12:6. U drugom polufinalu sastaju se Grčka i Amerika.

Japan je bio ravnopravan rival samo u prvoj četvrtini. Srbija se u drugom periodu razigrala, sedam puta zatresla mrežu i na poluvremenu je ekipa Dejana Savića vodila 11:4. Pitanje pobednika nije se ni postavljalo i Srbija je rutinski privela utakmicu kraju. Savić je protiv Japana odmarao Andriju Prlainovića i Strahinju Rašovića, a najefikasniji su bili centri, Nemanja Ubović sa pet i Duško Pijetlović sa četiri pogotka. Stefan Mitrović je dodao