Pobeda Partizana u Zagrebu za miran početak nove godine

RTS 30.12.2016

Košarkaši Partizana savladali su u Zagrebu ekipu Cibone sa 82:77 (16:17, 22:19, 28:16, 16:25), u utakmici 16. kola regionalne lige. Crno-beli su vezali sedmu pobedu u nizu i u novu godinu ulaze sa velikim šansama da se na kraju ligaškog dela takmičenja nađu među četiri najbolje ekipe.

Prvo poluvreme utakmice u dvorani "Dražen Petrović" bilo je izjednačeno, ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi crno-beli početkom treće deonice uspostavili kontrolu i postepeno počeli da uvećavaju prednost. Partizan je na kraju treće četvrtine imao prednost od 14 poena, a Cibona je u poslednjoj deonici uspela da se primakne na samo četiri poena zaostatka, ali nisu imali snage za preokret, što je beogradski klub iskoristio za trijumf u