FMP deklasirao Cibonu, trijumf Cedevite

RTV 04.11.2017  |  mondo.rs

BEOGRAD - Pobedom uz ubedljivu razliku, FMP je u subotu popravio svoj "jadranski" skor na 4-3. Ekipa Vladimira Jovanovića savladala je u Železniku goste iz Zagreba, koji su uprkos konstantnom zaostatku pretili sve do sredine poslednje četvrtine i trojke Marka Tomasa za 76:72.

Usledio je snažan nalet domaćina i serija 15:2, koja je odlučila pitanje pobednika i uvela meč u revijalnu završnicu. FMP je u takvoj situaciji postigao 23 poena u poslednjih osam minuta. FMP - Cibona 99:79 (26:19, 29:21, 18:25, 26:14). Filip Čović ubacio je 23 uz 10 asistencija, Nemanja Nenadić i Majkl Odžo dodali su po 15, a Stefan Pot 14, u večeri u kojoj su domaći šutirali skoro 50 odsto za tri poena (12/26). Luka Žorić je sa 15 poena