Bornmutov istorijski trijumf nad Arsenalom

RTS 14.01.2018

U fudbalu, kaže se, izostanak napretka znači nazadovanje. Ne postoji stagniranje, ili idete unapred ili idete unazad. Deluje, praktično čitave sezone, da se Arsenal nalazi u ovom permanentnom neželjenom kontraritmu. Poraz od Bornmuta, prvog u istoriji ovog kluba nad „tobdžijama", i to nakon preokreta (2:1), to možda i najbolje pokazuje.

Ekipa Edija Haua postigla je dva gola u četiri minuta i tako stigla do triumfa na Vitaliti stadionu. Jedan od najboljih u timu iz Londona, Džek Vilšir, inače na pozajmici u Bornmutu prošle sezone, pripremio je najbolju priliku za svoj u prvom delu, ali je udarac Mejtlanda-Najlsa završio na prečki. Šansu je propustio i Dani Velbek, ali je Ektor Beljerin u 52. minutu postigao lep pogodak i doneo svom timu prednost. Ovo je drugi pogodak Ektora