Spektakularni, ali ne i nepobedivi – Liverpul savladao Siti na Enfildu

RTS 14.01.2018

Niz nepobedivosti Mančester Sitija nije počeo trijumfom protiv Liverpula (5:0), ali je tog dana dobio momentum kakav nije viđen u istoriji Premijer lige. Stoga je negde i prikladno, čak, što je taj dugo čekani prvi poraz ekipe Pepa Gvardiola stigao baš na Enfildu, pa još u meču sa sedam golova (4:3).

Liverpul je prekinuo strašni niz Sitija u predivnoj fudbalskoj utakmici, u kojoj je postigao tri veoma neobična gola za deset minuta i sa 1:1, koliko je bilo na poluvreme, ode sa 4:1. Aleks Okslejd Čembrlejn je postigao prvi gol na meču nakon što je Liverpul osvojio drugu loptu na polovini rivala, u čemu je verovatno najbolji na svetu. Međutim, Siti je brzo povratio ritam po kojem je poznat i, preko Leroja Sanea, stigao do izjednačenja. Međutim,