Everton i Lester sigurni, Sveci i Vest Hem tonu

N1 Info 10.03.2018

Pet duela 30. kola Premijer lige odigrano je u subotu u terminu od 16 časova. Svakako su svi subotnji dueli u senci najvećeg derbija između Junajteda i Liverpula, a pobede su zabeležili Everton, Njukasl, Lester i Barnli. Nije bilo golova u duelu Hadersfilda i Svonsija.

Everton je na svom terenu, nakon dva poraza, stigao do pobede i slavio protiv Brajtona 2:0. Nije bilo golova u prvom poluvremenu, a Everton je do vođstva došao autogolom Gaetana Bonga u 60. minutu. Na 2:0 je povisio Čenk Tosun 16 minuta kasnije. Imale su Karamele priliku da slave i sa 3:0, ali je u 87. minutu Vejn Runi promašio penal. Runi već tri meseca nije postigao gol. Brajton je meč završio sa igračem manje jer je u 80. minutu direktan