Tri medalje za srpske džudiste na svetskom vojnom prvenstvu

RTV 11.11.2018  |  FoNet

RIO DE ŽANEIRO - Džudo reprezentacija Ministarstva odbrane i Vojske osvojila je na 38. svetskom vojnom prvenstvu u Rio de Žaneiru u Brazilu tri medalje, što su prva odličja u istoriji vojnog džudoa osvojena medalja za Srbiju, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane Srbije.

U ženskoj konkurenciji, u kategoriji do 63 kilograma, vojnik Anja Obradović je osvojila srebrnu medalju, u kategoriji do 78 kilograma bronzanu medalju potporučnik Vesna Rakić, dok je u muškoj konkurenciji, u kategoriji do 90 kilograma, bronzanu medalju osvojio vojnik Aleksandar Kukolj. Uprkos povredama naših takmičara, u konkurenciji višestrukih svetskih, evropskih, azijskih, afričkih, panameričkih i olimpijskih osvajača medalja iz Francuske,