Španija pala na "Maksimiru" u nadoknadi vremena, pobede Belgije i Mađarske

RTV 15.11.2018  |  mondo.rs

ZAGREB - Zanimljiva utakmica odigrana je u Zagrebu. Domaćini u odličnom izdanju, gosti da se zapitaju...Dva puta uspeli su Španci da anuliraju prednost Hrvatske i delovalo je da će zadovoljniji napustiti teren "Maksimira", međutim, u trećem minutu nadoknade, svojim drugim golom u utakmici, Tin Jedvaj doneo je Hrvatskoj veliku pobedu i zadržao nadu u prvo mesto grupe, odnosno plasman u finale Lige nacija. Hrvatska - Španija 3:2 (0:0).

Posle prvog poluvremena bez golova, ali daleko od toga da nije bilo uzbuđenja, usledio je vatromet u drugom delu utakmice, a junak je postao levi bek domaće selekcije, Tin Jedvaj. Fudbaler Bajer Leverkuzena dvaput je ostao usamljen pred golom Španije i oba puta to iskoristio. Prvo u 69, a zatim i u 93. minutu. Hrvati su prethodno poveli u 54, kada je Andrej Kramarić iskoristio poklon španskih defanzivaca koji su imali problem da pod pritiskom