Zvezda sigurna protiv TSC-a za četvrtfinale Kupa

RTV 21.11.2018  |  RTV

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su na svom terenu u osmini finala savladali ekipu TSC iz Bačke Topole sa 4:1 (1:0). Dvostruki strelac za trijumf bio je Veljko Simić, dok su po jedan gol delo Nikole Stojiljkovića i Dejan Joveljića iz penala. Gosti su stigli do pogotka nakon što je Rašid Sumaila dao autogol.

Trener Vladan Milojević izveo je kombinovanu postavu koja je sve vreme plela mrežu oko gola tima iz Bačke Topole u prvom poluvremenu i pred odlazak na predah su crveno-beli krunisali nadmoć. U nastavku su viđena dva brza pogotka, po jedan na obe strane, a Zvezda je kroz igru kratkih pasova tražila put do ubedljivije prednosti koju je krunisao dvostruki strelac Veljko Simić, da bi tačku stavio Dejan Joveljić iz penala u sudijskoj nadoknadi.