Jokić odličan u pobedi, Bogdanović u porazu

RTS 18.01.2019

Denver je nadigrao Čikago sa 135:105 na svom terenu uz odličnu igru Nikole Jokića koji je bio blizu trostrukog dvocifrenog učinka, a Šarlot je porazio Sakramento sa 114:95 uz odličnu igru srpskog beka Bogdana Bogdanovića. Noć u NBA ligi zaključila je dramatična pobeda LA Lejkersa nad Oklahomom posle produžetka sa 138:128, a lični rekord karijere postavio je Ivica Zubac.

Denver je na svom terenu rutinski došao do pobede nad Čikagom sa 135:105 iako su gosti poveli u prvoj četvrtini. Ipak su domaćini načinili preokret, a onda u jednom trenutku imali čak 40 koševa razlike da bi utakmicu rutinski priveli kraju do tridesete pobede. Pobednički tim je predvodio Džamal Marej sa 25 poena, Pol Milsap i Geri Haris su ubacili po 14 poena, a Tori Kreg i Malik Bizli po 13. Srpski centar Nikola Jokić je u igri bio 25 minuta i