Bez drame u finalima: Cedevita osvojila Kup u Hrvatskoj, a Budućnost u Crnoj Gori

Kurir 16.02.2019

Košarkaši Cedevite su šesti put zaredom, a sedmi put u klupskoj istoriji osvojili trofej pobednika Kupa "Krešimir Ćosić", pošto su večeras u finalu završnog turnira u Splitu pobedili Cibonu sa 89:74 (28:17, 15:23, 21:15, 25:19).

Cedevitu je do novog trofeja predvodio Filip Krušlin sa 21 poenom, dok je Damir Markota sa 17 poena bio najefikasniji u ekipi Cibone. Cedevita je bolje počela utakmicu i tokom prvih 10 minuta stigla i do dvocifrene prednosti. Cibona je uzvratila serijom 12:0 na početku druge četvrtine kada je čak i preuzela vodjstvo i bila u rezultatskoj ravnoteži sve do odlaska na odmor, prenosi Hina. Tri minuta pre kraja prvog poluvremena bilo je 40:39 za