Drugi putinik na Olimpijske igre: Damiru Mikecu srebro i olimpijska viza na Svetskom kupu u Nju Delhiju!

Kurir 24.02.2019

Damir Mikec je drugog dana Svetskog kupa u Nju Delhiju osvojio srebrnu medalju vazdušnim pištoljem i tako izborio kvotu za Olimpijske igre u Tokiju! Ovo je druga viza za OI 2020. za srpsko streljaštvo i srpski sport uopšte, posle kvote koju je Zorana Arunović osvojila na Svetskom prvenstvu u Čangvonu.

Sem Mikeca, danas je vazdušnim pištoljem gađao i Dimitrije Grgić, koji je zauzeo 21. mesto. U takmičenju malokalibarskom puškom iz trostava učestvovali su Milenko Sebić (18. pozicija) i Stevan Pletikosić (48. mesto). Damir Mikec je u finale takmičenja ušao sa četvrtog mesta u kvalifikacijama. Uz našeg strelca, među osam najboljih našla su se šestorica Azijata i Nemac Mihael Heise, juniorski prvak MK pištoljem iz Beograda 2011, ali debitant u