Slepi miševi slavili posle ruske drame: Valensija do četvrtfinala u 93. minutu! Čelsi petardirao Dinamo, uz het-trik Žirua! Napoli izgubio, ali prošao dalje (video)

Kurir 14.03.2019
Slepi miševi slavili posle ruske drame: Valensija do četvrtfinala u 93. minutu! Čelsi petardirao Dinamo, uz het-trik Žirua…

Prvi četvrtfinalisti Lige Evrope su Čelsi, Napoli i Valensija.

Čelsi je i u revanšu zabeležio pobedu protiv Dinama iz Kijeva. Posle 3:0 u Londonu, "plavci" su u Ukrajini bili još ubedljiviji - 5:0. Najzaslužniji za novi trijumf ekipe iz Londona bio je trostruki strelac Olivije Žiru. Francuz je načeo domaćina već u petom minutu, a prednost svog tima duplirao u 33. Markos Alonso je u poslednjim trenucima prvog poluvremena povećao na 3:0, dok je Žiru do het-trika stigao pogotkom u 59. minutu. Konačan rezultat