Streljaštvo: Aleksa Mitrović na 16. mestu vazdušnom puškom prvog dana EP u Osijeku

Kurir 19.03.2019

Najuspešniji srpski strelac prvog dana Evropskog prvenstva vazdušnim oružjem u Osijeku bio je Aleksa Mitrović, koji je u takmičenju juniora puškom osvojio 16. mesto.

Mitrović, vlasnik bronze sa Olimpijskih igara mladih u Buenos Ajresu, je pogodio 621,0 krug. Od osmog mesta i finala ga je delilo 1,7 krugova. Uz Mitrovića , Srbiju su predstavljali Đorđe Savić i Veljko Ilić, koji su zauzeli 41. i 42. poziciju. U ekipnom plasmanu naš tim je bio deveti. U eliminacionu fazu timskog takmičenja (četvrtfinale) prošlo je osam ekipa, a srpska selekcija je za osmoplasiranom Slovenijom zaostala 5,7 krugova. Ženska