Kako posluju najveći fudbalski klubovi: Veliki povratak Real Madrida, tri najbogatija ukupno zaradila 2,1 milijardu evra
Sportal blic 12.05.2019 | T.K. , BIF
![Kako posluju najveći fudbalski klubovi: Veliki povratak Real Madrida, tri najbogatija ukupno zaradila 2,1 milijardu evra](https://nstatic.net/img/logo/s/blic-sport.png)
Dvadeset fudbalskih klubova sa najvišom zaradom na svetu ostvarilo je rekordnih 8,3 milijarde evra prihoda u sezoni 2017/18, što je za šest odsto više u odnosu na prošlu godinu.
To pokazuje 22. izdanje Deloitove fudbalske finansijske lige, na koju su da bi se plasirali, klubovi morali da ostvare prihod od skoro 200 miliona evra. Tri najbogatija kluba sa te liste - Real Madrid sa godišnjim prihodom od 750,9 miliona evra, FK Barselona (690,4 miliona evra) i Mančester Junajted (666 miliona evra) ostvarili su 2,1 milijardu evra ukupnog prihoda, što je više nego duplo u odnosu na zbirni prihod ista tri kluba 10 godina