Drama u finalu Kupa Hrvatske, dinamo ostao bez trofeja: Sporni penal podigao Pulu na noge, Rijeka osvojila pehar! /video/

Sportal blic 22.05.2019  |  A. B.

Finale Kupa Hrvatske u Puli između Dinama i Rijeke završeno je pobedom formalnih gostiju sa 3:1, ali je penal dosuđen u 72. minutu doneo veliku raspravu na terenu.

Nakon prvih 45 minuta Rijeka je vodila 2:0 golovima Čolaka i Halilovića, a onda je Dani Olmo dobio šansu da potpuno izjednači, nakon što je u 63. Orsić smanjio zaostatak. I dalje nije poznato da li je Eskoval u kaznenom prostoru igrao rukom ili butinom, više deluje da jeste nogom, a nakon što je glavni arbitar pokazao na belu tačku, usledili su zvižduci sa tribina i protesti u 16 metara. Nije bio precizan Olmo, golman Rijeke Sluga je pročitao