Herojski gol rasečenog Grujića, Bajern iščupao bod na startu Bundeslige

RTS 16.08.2019

Fudbaleri Bajerna i Herte odigrali su u Minhenu nerešeno 2:2, na startu nove sezone u Bundesligi. Strelac za goste iz Berlina bio je i srpski igrač Marko Grujić, koji je herojski zatresao mrežu domaćina, uprkos tome što je zaradio rasekotinu arkade neposredno pre šuta na gol.

Posle poraza u nemačkom Superkupu, aktuelni šampion doživeo je novi udarac i ne baš slavno započeo odbranu titule. Činilo se da će da sve ići glatko kada je Robert Levandovski u 24. minutu uklizao i krunisao sjajnu akciju svog tima, ali tako nisu mislili plavo-beli. U 36. minutu Vedad Ibišević je izjednačio posle poprilično komične situacije – Lukebakio je povukao loptu sa boka, šutirao sa distance, lopta je pogodila napadača Herte, promenila pravac i prevarila