Srbija je pobedila, ološ narod koji se ne saginje Lekcija italijanskog književnika svetu koja odzvanja posle EP: Trijumfovala je ona kojoj ne znate ni geografski položaj! (foto)
Kurir 10.09.2019

Italijanski književnik Mauricio Monte inspirisan velikim uspehom srpskih odbojkašica napisao je post na društvenim mrežama koji je izazvao mnogo pažnje.
U pitanju je svojevrsna oda srpskim heroinama, a napisana je oktobra meseca prošle godine kada su se izabranice Zorana Terzića vratile sa zlatom sa Svetskog prvenstva. Posle još jednog zlatnog odličja, ovog puta na Evropskog prvenstvu, i to samo godinu dana kasnije, reči italijanskog pisca sada još jače odzvanjaju. - Srbija je pobedila, zemlja koja je otprilike četiri puta manja od Italije. Srbija je pobedila, a ima samo osam miliona stanovnika (mnogo manje od