Mlađi od konkurencije! Ognjen Ilić 24. na Svetskom šampionatu do 23 godine u biciklizmu

Sportal blic 25.09.2019  |  M. R.

Ognjen Ilić (20), srpski biciklista iz Aranđelovca, osvojio je 24. mesto u vožnji na hronometar na Svetskom šampionatu do 23 godine.

Svetski šampionat održan je u britanskom gradu Jorkšir, a trka je vožena od Ripona do Harogejta. Na polovini staze imao je trinaesto vreme, ali je u drugom delu trke izgubio poziciju. Ovo je svakako odličan rezultat za srpski biciklizam. Pobednik trke bio je Bjerg Mikel iz Danske, koji je stazu od 30.3 kilometara prevezao za 40 minuta i 20 sekundi, brzinom od 45,074 kilometra na čas. Drugo i treće mesto zauzeli su američki biciklisti, koji su gotovo istovremeno