Svetske vojne igre u Kini: Bronze Viktoru Nemešu i Sanji Vukašinović

RTV 24.10.2019  |  RTV (Lazo Bakmaz)

VUHAN - Posle Mate Nemeša i njegov brat Viktor osvojio je bronzanu medalju na Svetskim vojnim igrama u kineskom Vuhanu. Svetski šampion u rvanju grčko-rimskim stilom na prvenstvu u Parizu 2017. u kategoriji do 75 kg i bronzanog odličja prošle godine u Budimpešti u dva kilograma težoj kategoriji, u Vuhanu je takođe rvao sa borcima do 77 kg i stigao do bronze.

Zlatnu medalju osvojio je iranski vojnik Pejman Pohtam, četvrtoplasirani rvač sa Šampionata u Budimpešti gde je Nemeš osvojio bronzu, srebrna je pripala svetskom prvaku iz Moskve 2010. Hasanu Alijevu iz Azerbejdžana, dok je uz našeg Viktora bronzanu medalju osvojio i Nemac Florian Nojmajer. Vukašinovićeva puškom do medalje Sigurna učesnica Olimpijskih igara u Tokiju, strelkinja Sanja Vukašinović treći je srpski vojnik koji je osvojio medalju na Svetskim vojnim