Bundesliga: Goleada u Menhengladbahu i trijumf Borusije koja ne prepušta vrh Bajernu

Sportal blic 27.10.2019  |  Blicsport.rs

Fudbaleri Menhengladbaha su savladali Frankfurt sa 4:2 (2:0). čime su se vratili na prvo mesto Bundeslige.

Borusija je do prednosti na svom terenu stigla u 28. minutu, golom Markusa Turama.U nadoknadi prvog poluvremena u strelce se upisao i Oskar Vend, pa je domaći tim sa prednošću od dva gola otišao na odmor. Nastavak je najavio dramu, u 59. minutu je Dani da Kosta savladao golmana Jana Somera, ali je u 75. Niko Elvedi vratio Menhengladbahu prednost od dva gola. Svega četiri minuta kasnije je Martin Hintereger postigao drugi pogodak za Ajntraht, ali je u 85. konačnih