Slučaj Inđija – osam penala, napuštanje terena, pljačke i horor predstave

RTS 04.11.2019

Fudbalski klub Inđija na radikalan način iskazao je nezadovoljstvo suđenjem u Linglong Superligi Srbije. Inđija, koja se posle osam godina vratila u elitno fudbalsko takmičenje, trenutno se nalazi na pretposlednjem mestu na tabeli sa samo sedam bodova iz 15 utakmica.

Fudbaleri su u poslednjoj prvenstvenoj utakmici protiv Javora nezadovoljstvo sudijskim odlukama iskazali tako što su u finišu napustili teren. Situacija kojoj je prethodio ovakav potez igrača i stručnog štaba bio je penal koji je sudija Bojan Nikolić dosudio u 90. minutu. Tada su momci u zelenim dresovima izašli sa terena, arbitar je sačekao da se vrate posle nekoliko minuta i potom je Javor postigao gol za pobedu od 3:2. Strelac sa bele tačke bio je Nikola