Morinjov poraz na startu godine, Lester ponovo pobeđuje

RTS 01.01.2020

Fudbaleri Lester sitija, Sautemptona i Votforda ostvarili su pobede u mečevima 21. kola Premijer lige. Lester je u prvoj utakmici u 2020. godini pobedio Njukasl sa 3:0, Sautempton je iznenadio Totenhem minimalnim rezultatom (1:0), dok je Votford sa 2:1 bio bolji od Vulverhemptona.

"Lisice" su se nakon poraza od Mančester sitija i Liverpula vratili na pobednički kolosek i ostvarili drugi uzastopni trijumf. Sada je Lester pobedio na gostovanju kod Njukasla sa 3:0, a prvi pogodak postigao je Ajoze Peres u 36. minutu. Samo tri minuta kasnije Džejms Medison je iskoristio grešku odbrane rivala i fantastičnim udarcem sa nekih 18 metara duplirao vođstvo pred poluvreme. U finišu je Čauduri postavio konačan rezultat, pa ekipa Brendana Rodžersa sada