Šokantan katalonski derbi: Barselona se okliznula protiv komšija, poslednjeplasirani Espanjol oteo dva boda velikanu

Sportal blic 04.01.2020  |  B92

Fudbaleri Espanjola i Barselone odigrali su nerešeno 2:2 (1:0) u 19. kolu španske Primere.

Katalonski derbi okončan je na veliko iznenađenje remijem, ako se u obzir uzme da je Espanjol najlošija ekipa u ligi, što govori i plasman na tabeli, poslednji su. Na stadionu Espanjola je domaća ekipa povela već u 23. minutu, u jeku naleta Barselone, koja je imala inicijativu tokom cele utakmice. Derbi Katalonije je golom otvorio David Lopes, a do kraja poluvremena ekipa trenera Ernesta Valverdea nije uspela da promeni rezultat. Stvari su se promenila posle pauze,