Preokret Klipersa i sedam trojki Dragića

RTS 06.01.2020

Protekle noći u NBA ligi na domaćim terenima su slavili Majami nad Portlandom sa 122:111, Lejkersi nad Detroitom sa 106:99 i Klipersi nad Njujorkom sa 135:132. na gostovanjima Memfis je nadigrao Finiks sa 121:114, a Minesota je bila bolja od Klivlenda 118:103.

U prvom sinoćnom meču LA Klipersi su došli do pobede nad Njujorkom sa 135:132 posle nekolkiko dramatičnih obrta. Na samom početku gosti iz Njujorka su dobro ušli u meč i prvu četvrtinu završili čak sa dvocifrenom prednošću ali domaćini u drugoj uzvraćaju istom merom i uspevaju da načine preokret zahvanjujući kome na poluvreme odlaze sa prednošću od 7 poena. U nastavku se odvijala ravnopravna borba a domaćini su uspeli da održe prednost do same završnice i konačne