Đoković pobedom nad Monfisom doneo izjednačenje Srbiji

RTS 06.01.2020

Teniska reprezentacija Srbije izjednačila je protiv Francuske na 1:1 u drugom kolu A grupe ATP kupa u Brizbejnu. Nakon poraza Lajovića izjednačenje Srbiji doneo je Novak Đoković pobedom nad Gaelom Monfisom 6:3, 6:2 Pobednika ovog duela odlučiće meč dublova.

Prvi reket Srbije doneo je izjednačenje našoj reprezentaciji u duelu protiv Francuske u Brizbejnu. Teže nego što rezultat govori naš teniser je došao do pobede u meču protiv Gaela Monfisa. Imao je Francuz prilike u prvom setu ali je Novak još jednom pokazao veliku mentalnu snagu i na kraju zasluženo slavio. Francuz je imao devet brejk prilika , od čega sedam u prvom setu, ali nijednu nije uspeo da iskoristi. Naš teniser imao je maksimalan učinak - tri od tri.