Poraz odbojkaša Srbije od Bugarske, ništa od plasmana na OI

RTV 08.01.2020  |  Tanjug

BERLIN - Odbojkaška reprezentacija Srbije, nije uspela da se plasira u polufinale turnira Evropskih kvalifikacija za OI 2020. u Berlinu i tako je ostala bez šansi za plasman na turnir u Tokiju. Bugarska je danas, u meču B grupe, u dvorani Maks Šmeling, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 25:21, 24:26, 25:22, 20:25 i 15:13, posle 132 minuta igre.

Utakmicu u Berlinu posmatrali su Zoran Gajić, predsednik OSS, i Jelena Nikolić, potpredsednik OSS, kao i grupa od 150 navijača, koji su autobusima došli iz Srbije da bodre odbojkaše. Izabranici Slobodana Kovača nisu uspeli da ostvare pobedu nad Bugarskom željenim rezultatom, u meču u kome se od starta videlo da je preveliki pritisak na plećima aktuelnih evropskih šampiona. Bilo je to evidentno u prvom setu, ali i u drugom koji su dobili posle dosta sreće. Činilo se