Efes slavio u Areni, Zvezda izbegla ubedljiv poraz

RTS 31.01.2020

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Štark areni od turskog Efesa 85:78, u utakmici 22. kola Evrolige. Gosti pokazali zašto su vodeća ekipa u takmičenju, u prvom poluvremenu stekli nenadoknadivu prednost. Crveno-beli učinili završnicu uzbudljivom, ali više od toga nisu mogli. Šejn Larkin prikazao još jednu MVP partiju postigavši 24 poena, pet trojki. Zvezdu očekuje teška nedelja – u ponedeljak igraju protiv Partizana u ABA ligi, dok ih u sredu i petak očekuju mečevi protiv Panatinaikosa i Himkija.

Košarkaši Efesa došli su u Beograd kao vodeća ekipa u Evroligi i opravdali ulogu favorita protiv Zvezde. Ekipa iz Istanbula imala i 24 pona prednosti, crveno-beli na kraju stigli do dostojanstvenog poraza – 85:78. Ekipa Ergina Atamana pokazala je u prvom poluvremenu utakmice u "Štark areni" raskošni talenat i vrlo brzo došla do ubedljive prednosti. Efes je utakmicu počeo serijom 11:0, drugu četvrtinu 10:0, pa je Zvezda imala velikih problema da se vrati u život i