Prvi trofej Sofije Kenin na Australijan openu

RTS 01.02.2020

Američka teniserka Sofija Kenin nadigrala je Garbinje Mugurusu sa 2:1(4:6;6:2;6:2) u finalu turnira u Australiji i došla do prvog grend slem trofeja u karijeri. Do pobede je došla posle rezultatskog preokreta i odlične igre koja je trajala duže od dva sata.

U žestojoj i ravnopravnoj borbi Sofija Kenin je na startu poklekla i dozvolila da Garbinje Mugurusa prva dođe do brejka i povede osvojivši prvi set. U nastavku se nastavio ravnopravan duel 15. i 32. igračice sveta, da bi u četvrtom gemu Kenin uspela da osvoji brejk a zatim održi razliku da bi se izjednačenjem na 1:1 vratila u meč. I do sredine trećeg, odlučujućeg seta, odvijao se ravnopravan duel ali je 21-godišnja Amerikanka tada uspela da osvoji novu brejk šansu