Real vlada madridom, dok Jović sedi na klupi: Atletiko poražen u velikom derbiju, "kraljevski klub" i dalje na tronu

Sportal blic 01.02.2020  |  Sportklub.rs

U derbiju 22. kola Primere Real Madrid savladao je gradskog rivala Atletiko 1:0 (0:0).

Čovek odluke u derbiju Madrida bio je Karim Benzema, a reprezentativac Srbije Luka Jović nije ulazio u igru. Na prvu priliku čekalo se do 18. minuta kada je Vitolo promašio zicer. Kurtoa je odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu. Pripretio je Atletiko i u 24. minutu kada je Anhel Korea pogodio stativu, a najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Korea u 42. minutu ali je lopta nakon njegovog šuta otišla pored gola. Čini se da je Dijego Simeone iznenadio Zinedina