Tadić i holandija u šoku! UEFA priznala pljačku koja je ostavila Ajaks bez nokaut faze Lige šampiona i 11,3 miliona evra!

Sportal blic 06.02.2020  |  Darko Nikolić

Čelnici UEFA nadležni za suđenje priznali su da su postojali propusti na utakmici koja je Ajaks koštala plasmana u nokaut fazu Lige šampiona.

Tokom grupne faze, čiji je vođa na terenu naš reprezentativni as je vodio sa 1:4 protiv Čelsija, ali je u drugom poluvremenu ostao bez isključenih Blinda i Veltmana, u 68. i 69. minutu. Posle te gužve, usled dosuđenog jedanaesterca, Žoržinjo je sa penala primakao na 3:4 brojčano jače "plavce" koji su potom preko rezerviste Risa Džejmsa izborili remi - 4:4. Usled takvog ishoda, oba kluba su ušla u poslednje kolo prve runde sa po sedam osvojenih bodova, a Valensija