„Orlice“ ubedljivo nadigrale Makedonke

RTS 06.03.2020

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala selekciju Makedonije sa 8:1 u petom meču kvalifikacije za plasman na Prvenstvo Evrope. Fudbalerke Srbije su trenutno druge u grupi G u kojoj su još reprezentacije Austrije, Francuske i Kazahstana.

Već na startu utakmice u Lazarevcu fudbalerke Srbije su povele golovima Alegre Poljak u 4. i 8. munutu, da bi gošće iz Makedonije smanjile na 2:1 u 18. minutu pogotkom Gentjane Roši koja dvadesetak minuta kasnije biva isključena zbog drugog žutog kartona. Na poluvreme naše fudbalerke su otišle sa prednošću od 3:1 posle pogotka Tijane Filipović u 45. minutu, a u nastavku se samo postavljalo pitanje sa koliko golova će dobiti ovaj meč. Za konačnih 8:1 u listu