Oblak branio, Ljorente pogađao i asistirao – Atletiko ponovo šokirao Liverpul

RTS 11.03.2020

Fudbaleri Atletika iz Madrida pobedili su Liverpul rezultatom 3:2 i plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona, nakon velikog preokreta u produžecima. Napadač Madriđana Markos Ljorente postigao je dva gola i asistirao Alvaru Morati za pobedonosni pogodak.

Liverpul je poveo u 43. minutu utakmice kada je Okslejd-Čejmberlen preciznim centaršutem pronašao usamljenog Vajnalduma koji je loptu glavom sproveo u mrežu. Fudbaleri engleskog tima su imali veći posed lopte i uputili više od 20 udaraca ka golu protivnika, ali nisu uspeli pre produžetka da postignu drugi gol, za šta je najzaslužniji Jan Oblak. Ipak, već nakon pet minuta igre u prvom produžetku, Firmino je udvostručio prednost domaćih. Posle centaršuta Vajnalduma,