Босна пре 41 годину освојила Европу, Ратко Радовановић: Много времена је прошло, сећања бледе
Спортски журнал 05.04.2020

– Највише памтим да сам после вечере ледену кока-колу сасуо у грло и око поноћи сам добио температуру 40 - казао је Радовановић
Босна из Сарајева, која је одавно у запећку кошаркашких збивања у региону Западног Балкана како разбијачи СФРЈ зову тај простор, била је први југословенски клуб који је освојио Куп шампиона Европе. Осам година раније била је у Другој лиги, а 1978. постала је шампион Југославије и у дебитанској сезони у најјачем такмичењу Старог континента у Греноблу 5. априла 1979. попела се на трон савладавши у финалу Емерсон из Варезеа, којем је то било 10. узастопно финале.












