Bajern nadigrao Leverkuzen, goleada na Baj Areni

RTS 06.06.2020

U nastavku 30. kola Bundeslige odigrane su četiri utakmice na kojima je viđeno mnogo golova, dramatičnih obrta, dva meča su odigrana bez pobednika a u prva dva su pobede odnele gostujuće ekipe. Na gostovanjima su slavili Bajern sa 4:2 nad Leverkuzenom, a Majnc je nadigrao Ajntraht sa 2:0.

Minhenski Bajern je novom pobedom u derbiju 30. kola na Baj Areni protiv Bajera sa 4:2 došao na korak od osvajanja nove titule, osme po redu u Bundesligi. Domaćini su prvi došli do gola već u desetom minutu meča, ali su gosti nastavili pritisak i uspeli da dođu da dođu do preokreta 17-tak minuta kasnije. Prvo je Kingsli Koman postigao izjednačenje na asistenciju Goreckog, a potom se i Gorecki upisao u listu strelaca za preokret od 2:1, da bi u finišu poluvremena u